اخبار پارک

برگزاری کارگاه آموزشی «فرایند تجاری سازی فناوری» در پارک علم و فناوری استان گلستان

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان گلستان، به منظور توانمندسازی مدیران شرکت‌های مستقر در پارک، کارگاه یک روزه فرایند تجاری سازی فناوری با حضور مدرس برجسته کشور، جناب آقای دکتر مصطفی کریمیان اقبال توسط پارک علم و فناوری استان گلستان برگزار شد.

در این کارگاه یک روزه که با حضور رئیس و مسئولان پارک علم و فناوری گلستان، نمایندگان شرکت های عضو پارک، مراکز رشد تابعه و همچنین مسئولان پارک های علم و فناوری سایر استان ها برگزار شد، دکتر حسام، رئیس پارک علم و فناوری گلستان ضمن خوشامدگویی به شرکت کنندگان و تشکر از مدرس کارگاه، نسبت به برگزاری چنین کارگاه های تاثیرگذار و مفیدی استقبال و تاکید نمود و ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک، شاهد برگزاری دوره های آموزشی دیگری در این پارک باشند.   

سپس، دکتر کریمیان اقبال مراحل تکوین یک ایده تا تجاری سازی و تبدیل آن به ثروت را تبیین کرد. علاوه بر این، وی با ارائه آماری، نقش شرکت های کوچک و متوسط را در رونق اقتصاد و تولید اشتغال پایدار حائز اهمیت دانست و خاطر نشان کرد که برای تجاری سازی ایده ها باید به سمت تاسیس این نوع از شرکت­ ها گام برداشت.

ارزیابی ایده اولیه، تعیین بازار هدف، تهیه نمونه اولیه، انتخاب مدل کسب و کار، ایجاد شرکت، دوران طفولیت، رشد سریع، بلوغ و تکامل مراحل رشد شرکت‌ها، نیازها و چالش‌ها از سرفصل‌های مهم مربوط به این کارگاه آموزشی بوده است.

وی در هر بخش به اهمیت و توصیف عوامل موثر پرداخت و از شرکت کنندگان تقاضا داشت نظرات و سوالات خود را مطرح کنند تا زوایای مبهم مباحث آشکار شود.                                      

نظرات

ارسال نظراتسایت های مرتبط

آخرین اخبار

پارک از نگاه دیگران