اخبار پارک

با حضور رئیس پارک علم و فناوری استان گلستان: برگزاری سی و چهارمین کنفرانس جهانی انجمن بین المللی پارک های علم و فناوری در ترکیه

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان گلستان، سی و چهارمین کنفرانس بین المللی پارک های علم و فناوری و مناطق نوآوری موسوم به (IASP)، در شهر استانبول ترکیه با بیش از 500 نفر شرکت کننده از روز سه شنبه، 4 مهر 96 شروع به کار کرد و تا روز جمعه 7 مهر ادامه داشت. 

در این کنفرانس که با حضور نمایندگان و روسای حدود 400 موسسه و پارک علم و فناوری از 70 کشور جهان برگزار شد، پارک های علم و فناوری ایران نیز در آن حضور فعال داشتند.

در مراسم افتتاحیه که روز چهارشنبه ۵ مهرماه ۹۶ در سوییس هتل شهر استانبول و با حضور بیش از ۵۰۰ نفر از روسا و نمایندگان پارکهای علم و فناوری سراسر جهان برگزار شد ابتدا آقای لوییس سنز، دبیر کل انجمن ضمن خوشامد گویی به حضار به بیان برنامه ها و استراتژی های انجمن پرداخت.

وی افزود: بیش از ۴۰۰ پارک و موسسات فناوری از ۷۰ کشور دنیا عضو این انجمن هستند و در این موسسات فناوری حدود ۱۵۰ هزار شرکت فناوری عضویت دارند؛ این نشانه اهمیت این انجمن در سطح دنیا است.

سخنران کلیدی آقای فرانک سوکی، مدیر گروه واقعیت مجازی شرکت اینتل بود که ضمن بیان مفاهیم به تشریح فعالیت ها و برنامه ها و تاثیر واقعیت مجازی بر حال و آینده جوامع پرداخت.
رییس انجمن و همچنین رییس تکنو پارک استانبول از دیگر سخنرانان مراسم افتتاحیه بودند.

رییس پارک علم و فناوری استان گلستان در اولین روز کنفرانس ملاقات هایی را با روسا و نمایندگان پارکهای چند کشور جهان در زمینه گسترش همکاری های منطقه ای در راستای توان افزایی شرکتهای فناور و بررسی ظرفیتهای طرفین انجام داد. دکتر حسام علاوه بر حضور در جلسات و برنامه های علمی، در جلسه کمیته علمی کنفرانس سی و پنجم حضور یافت.

شایان ذکر است این رویداد بین المللی، بزرگترین گردهمایی مدیران و کارشناسان پارک های علم و فناوری جهان است.

همچنین، با توجه به میزبانی سی و پنجمین دوره این کنفرانس بین‌المللی در سال آینده توسط شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در این شهر تاریخی، آئین تحویل پرچم کنفرانس به این شهرک، روز جمعه در محل سوئیس هتل شهر استانبول برگزار شد.

نظرات

ارسال نظراتسایت های مرتبط

آخرین اخبار

پارک از نگاه دیگران