نویسنده: روابط عمومي 0 81 تاریخ انتشار : 22 مرداد 1398

فراخوان سی‌وسومین ‌جشنواره بین‌المللی خوارزمی منتشر شد

فراخوان نام‌نویسی و ارائه طرح در سی‌وسومین ‌جشنواره بین‌المللی خوارزمی به‌عنوان مهم‌ترین رخداد علمی در سطح ملی و بین ‌المللی منتشرشد.

به گزارش روابط عمومي پارك علم و فناوري گلستان، بر اساس فراخوان منتشرشده، ترویج فرهنگ کارآفرینی دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نتایج تحقیقات، ارج نهادن به مقام والای پژوهشگران، نوآوران و فناوران کشور، فراهم آوردن بستری مناسب برای همکاری‌های علمی وفناوری درسطح جهانی و شناسایی و معرفی استعدادها در زمینه‌های مختلف علمی وصنعتی و حمایت از برگزیدگان جشنواره از جمله اهداف برگزاری سی وسومین جشنواره بین‌المللی خوارزمی اعلام شده است.

در این فراخوان آمده است: طرح‌های قابل پذیرش در جشنواره بین‌المللی خوارزمی باید در 16گروه تخصصی؛ زیست فناوری و علوم پایه پزشکی، محیط‌زیست، علوم پایه، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر، معماری و شهرسازی، مهندسی صنایع و مدیریت فناوری، فناوری‌های شیمیایی، فناوری نانو، مواد، متالوژی‌ و انرژی‌های نو، مهندسی نرم‌افزار و فناوری اطلاعات، برق و کامپیوتر، مکانیک، مکاترونیک، هوافضا و عمران ارائه شود.

همچنین در این دوره طرح‌ها باید در 4 محور پژوهشی شامل پژوهش‌های بنیادی، پژوهش‌های کاربردی، طرح‌های توسعه‌ای و نوآوری و ابتکار ارائه شود.

مهلت نام‌نویسی الکترونیکی و ارسال طرح در سی‌وسومین جشنواره بین‌المللی خوارزمی تا پایان شهریورماه امسال تعیین شده است.

متقاضیان می‌توانند تا پایان مهلت نام‌نویسی با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی www.khwarizmi.ir نسبت به نام‌نویسی الکترونیکی در سامانه جامع جشنواره‌های خوارزمی- جشنواره بین‌المللی خوارزمی اقدام کنند.

در این فراخوان از برگزیدگان جشنواره‌های جوان و بین‌المللی خوارزمی دوره‌های قبل که موفق به تولید محصول درمقیاس صنعتی شده‌اند، برای بخش تقدیر از طرح‌های برگزیده دوره‌های قبل (طرح موفق در تولید ملی) نیز دعوت شده و خواسته شده است برای نام نویسی و دریافت پرسشنامه مربوط با دبیرخانه به نشانی الکترونیکی: Khwarizmi_intl@irost.ir و وبگاه سازمان پژوهش‌های علمی وصنعتی ایران: www.irost.ir و تلفن‌های 6276038 و56276321 به آدرس بزرگراه آزادگان (مسیر جنوب)، بعد از پل فتح، احمد آباد مستوفی، بعد از میدان پارسا، خیابان انقلاب تماس گیرند.

جشنواره‌های بین‌المللی و جوان خوارزمی توسط سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران از سازمان‌های تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می‌شود.

مراسم اعطای جوایز برگزیدگان بخش بین‌الملل هرساله همزمان با دهه فجر در بهمن برگزار می‌شود.