نویسنده: 1 0 39 تاریخ انتشار : 17 دی 1397

رئيس مراكز رشد پارك علم و فناوري گلستان:

كمك به ايجاد و توسعه اشتغال پايدار در جامعه از مهم‌ترين وظايف پارك‌هاي علم و فناوري است

رئيس مراكز رشد پارك علم و فناوري گلستان يكي از مهم‌ترين وظايف پارك‌هاي علم و فناوري را كمك به ايجاد و توسعه اشتغال پايدار در جامعه و تبديل علم به ثروت عنوان كرد.

به گزارش روابط عمومي پارك علم و فناوري گلستان، دكتر مهدي عمراني شب گذشته به اتفاق يكي از مديران شركت‌هاي زيرمجموعه پارك علم و فناوري گلستان در برنامه شب‌هاي هيركان كه از سيماي مركز گلستان به روي آنتن مي‌رود، حضور يافت و بر لزوم همراهي مسئولان، نخبگان، كارآفرينان و آحاد مردم براي تحقق اقتصاد دانش‌بنيان تاكيد كرد.

دكتر عمراني در مقايسه‌ وضعيت علم و فناوري حال حاضر كشور نسبت به سال‌هاي پيش از انقلاب، بيان داشت: ما در دوراني، به دليل نداشتن متخصصين زبده در حوزه‌هاي پزشكي و مهندسي، از كشورهاي ديگر نسبت به وارد كردن آنها اقدام مي‌كرديم و هزينه‌هاي هنگفتي نيز در قبال آن پرداخت مي‌كرديم؛ وليكن خداروشكر به يمن انقلاب اسلامي به قدري دانشگاه‌ها و موسسات آموزشي در اين كشور خوب پيشرفت كرده‌اند كه هم‌اكنون در جايگاهي هستيم كه ديگر براي تحصيلات، بخصوص تحصيلات تكميلي هيچ نيازي احساس نمي‌كنيم و در شهرهاي كوچكمان هم دانشگاه و يا موسسه آموزش عالي داريم.

وي تصريح كرد: در همين رويه تكاملي ما بايد براي افراد تحصيل كرده و نخبگان خود بستري فراهم كنيم كه بتوانيم علم به دست آمده توسط آنان را در زندگي مردم جاري و كاربردي كنيم و در نهايت به نفع كشور عزيزمان گام‌هاي مثبتي برداريم كه درست در همين قسمت، جايگاه پارك‌هاي علم و فناوري و مراكز رشد معنا پيدا مي‌كند.

دكتر عمراني ادامه داد: از زمان‌هاي گذشته فقداني ميان دانشگاه‌ و صنعت همواره احساس مي‌شدكه با ظهور پارك‌هاي علم و فناوري بستري براي فارغ‌التحصيلان دانشگاهي فراهم شد كه بتوانند نتايج بدست آمده تحقيقات علمي خود را تجاري‌سازي و يا تبديل به محصول كنند كه اين درواقع هدف غائي و رسالت اصلي پارك‌هاي علم و فناوري است.

رئيس مراكز رشد پارك علم و فناوري گلستان افزود: فارغ‌التحصيلان دانشگاهي بايد با توجه به نيازسنجي كه در جامعه اتفاق مي‌افتد كمك كنند و با علم بدست آمده خود، جوابي براي رفع آن نيازها پيدا كنند.

وي تصريح كرد: اين شعار ماست كه بايد همواره در پي  چالش‌هاي موجود در جامعه باشيم و با يافتن پاسخ آن چالش‌ها است كه درواقع مي‌توان يك كسب‌وكار خوب با ارزش‌افزوده بالا در كشور راه‌اندازي كرد.

دكتر عمراني خاطرنشان ساخت: نكته حائز اهميت در اينگونه اشتغال‌هاي ايجاد شده اين است كه علاوه بر ارزش‌افزوده بالا، شغلي پايدار ايجاد مي‌كنند؛ چراكه نياز آن در جامعه و صنعت وجود دارد و آنها توانسته‌اند پاسخ آن نياز را برآورده نمايند.

رئيس مراكز رشد پارك علم و فناوري گلستان تاكيد كرد: يكي از مهم‌ترين كاركردهاي پارك‌هاي علم و فناوري و مراكز رشد كمك به ايجاد و توسعه اشتغال پابدار در جامعه و متعاقب آن تبديل علم به ثروت است.

دكتر عمراني در پايان ابراز داشت: براي تحقق اقتصاد دانش‌بنيان و توسعه اشتغال پايدار در كشور، تمامي مسئولان، مديران، نخبگان، كارآفرينان و آحاد مردم بايد پاي كار بيايند و دست به دست هم دهند و براي پيشرفت كشور تلاش كنند.