نویسنده: روابط عمومي 0 51 تاریخ انتشار : 21 بهمن 1398

اسفندماه امسال؛

نخستین رویداد توسعه فناوری برق برگزار می‌شود

نخستین رویداد توسعه فناوری در صنعت برق با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت نیرو اسفندماه امسال برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومي پارك علم و فناوري گلستان، رویداد «توسعه فناوری در صنعت برق» با هدف پاسخگویی به نیازهای فناورانه صنعت برق کشور با استفاده از توانمندی و ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور برگزار می‌شود. ایجاد همکاری تجاری بین این شرکت‌ها و مجموعه‌های بزرگ صنعتی حوزه برق نيز از دیگر اهداف محوری برگزاري این رویداد مي‌باشد.

مدیریت تقاضا

در این گردهم‌آیی 2روزه که در تاریخ 5 و 6 اسفندماه 1398 در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می‌شود، بخشی از نیازمندی‌های صنعت برق کشور در حوزه‌های تولید، انتقال و توزیع معرفی خواهد شد.

همچنین شرکت‌ها و فناورانی که بهترین پیشنهادها و راهکارهای فناورانه را برای حل مسائل مطرح شده ارائه کنند، فرصت همکاری تجاری با شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نیرو را خواهند یافت.

یکی از محورهای مهم این رویداد مساله پیک‌سایی(مدیریت تقاضا و بار در ساعات اوج مصرف برق) است؛ پاسخگویی بار یا پاسخگویی تقاضا، مجموعه اقداماتی هستند که برای تغییر الگوی مصرف برق به‌منظور بهبود قابلیت اطمینان شبکه و جلوگیری از جهش قیمت‌ها، خصوصاً در ساعات پیک اجرا می‌شوند.

ایده عملیاتی

مخاطبان این بخش از رویداد علاوه‌بر شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور صنعت برق، شامل کلیه افراد، دانشگاهیان، متخصصان و حتی شرکت‌های فعال در حوزه‌های غیرمرتبط (به‌ویژه شرکت‌های با مخاطبان زیاد، نظیر پلتفرم‌های اینترنتی) می‌باشند که امکان ارائه هر نوع ایده عملیاتی برای مدیریت مصرف برق در ساعات پیک را دارند.

با توجه به هماهنگی انجام شده بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت نیرو، ایده‌ها و پیشنهادات در این خصوص طی مدت مشخص بعد از رویداد، جمع‌آوری و در صورت دارا بودن قابلیت اجرا پیش از تابستان 99 با مشارکت ارائه‌دهنده پیشنهاد عملیاتی خواهند شد.

بخش‌های اصلی رویداد

نمایشگاه نیازمندی‌های صنعت برق و توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و نشست‌های معرفی نیازهای فناورانه صنعت برق و جلسات حاشیه‌ای B2B از جمله بخش‌های اصلی این رویداد محسوب می‌شوند.

همچنین نشستهای مذاکره تجاری با هدف همکاری‌های فناورانه و نشست‌های انتقال تجربه بین شرکت‌های دانش‌بنیان نیز از جمله دیگر بخش‌های پیش‌بینی شده در این رویداد محسوب می‌شوند.

به‌منظور تسهیل همکاری‌های فناورانه بین شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های بزرگ فعال در حوزه نیرو، بسته‌های حمایت مالی نیز در نظر گرفته شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت توسعه زیست‌بوم نوآوری حوزه انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مراجعه کنند.