نویسنده: روابط عمومي 0 35 تاریخ انتشار : 15 شهریور 1399

با هدف گسترش فرهنگ نوآوری برای کودکان؛

جایزه ملی راهکارهای نوآورانه برای چالش‌های کودکان و نوجوانان در دوران کووید19 برگزار مي‌گردد

شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق برای شرکت در جایزه ملی راه‌کارهای نوآورانه برای رفع چالش‌های فرا روی کودکان و نوجوانان با موضوع کووید-19 دعوت شدند.

به گزارش روابط عمومي پارك‌هاي علم و فناوري گلستان، «جایزه ملی راه‌کارهای نوآورانه برای چالش‌های کودکان و نوجوانان در دوران کووید-19» اقدامی مشترک میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در ایران است که با هدف گسترش فرهنگ نوآوری برای کودکان در ایران طراحی شده است.

هدف از این برنامه توسعه راه‌کارهای خلاقانه در زمینه‌های آموزش، تغذیه، بهداشت، سلامت جسمی و روحی، حمایت از کودکان، اقتصاد و محیط‌زیست، فرهنگ، تفریح و ورزش است. این کار با تمرکز بر چالش‌هایی است که همه‌گیری بیماری کرونا، آنها را پیچیده‌تر کرده است.

«فراهم کردن بسترهای قابل دسترس و فراگیر آموزش مجازی»، « طراحی سیستم‌های بهداشتی دیجیتال»، «حمایت از کودکان در برابر آزار و اذیت در فضای مجازی»، «ارائه راه‌کارهای مهارتی برای نوجوانان»، « تلنگرهای نوآورانه»، «نوآوری‌های مقرون به صرفه و اجتماعی» و سایر راه‌کارها با به‌کارگیری فناوری‌های پایه و نوظهور از جمله راه‌هایی است که در این جایزه ملی بررسی خواهد شد.

شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق می‌توانند راه‌کارهای نوآورانه خود را تا تاریخ 31 شهریور 1399 ارسال کنند. پس از ارزیابی همه طرح‌های دریافتی توسط یک تیم داوری ذی‌صلاح، طرح‌های برتر در تاریخی که اعلام خواهد شد، اطلاع‌رسانی می‌شود. طرح‌های برتر همچنین از حمایت فنی و مالی معاونت علمی و فناوری و حمایت فنی دفتر یونیسف در ایران بهره‌مند خواهند شد، تا این راه‌کارها به صورت موثری برای حمایت از کودکان در ایران به کار گرفته شوند.

شرکت‌های متقاضی می‌توانند جهت ارسال طرح‌های نوآورانه و مطالعه جزئیات فراخوان به آدرس https://b2n.ir/686634 مراجعه و يا کسب اطلاعات تكميلي با شماره تلفن 41186-021 داخلی 5310 تماس حاصل فرمايند.